Бібліотеки Білої Церкви Головна Белая Церковь Головна
Новини Белая Церковь Новини
Библиотека Белая Церковь Про бібліотеки
Библиотека Файли Файли
Корисні сайти Белая Церковь Корисні сайти
Библиотека Довідник Довідник
Библиотека Архів новин Архів новин
Фотогалерея бібліотек Білої Церкви Фотогалерея
Кращі публікації Библиотека Кращі публікації
Список для друку Библиотека Список для друку
Зв`язок Библиотека Зв`язок
Пошук Библиотека Пошук
Рекомендувати сайт Библиотека Рекомендувати сайт
Библиотека Реєстрація Реєстрація
  Пошук:  
Вітаємо Вас: Гість  
 Юні таланти нашого району
 Свічка плакала в скорботі
 Маленька країна з великою історією
 Ювілей Бориса Олійника в дитячій бібліотеці
 «Обіцяю! - Усе життя не розлучатися із дорогим другом – книгою»
 «Негаснучі свічі» вічної пам`яті
 Виставка творчих робіт викладачів мистецьких закладів міста
 Будьмо гідними пам'яті наших Героїв!
 Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки
 Щедрі розсипи талантів

Бібліотеки міста
  Загальна характеристика
  Правила користування
  Філіали ЦБС

Відгуки на книги

Віртуальні виставки

Вокальний ансамбль "Калина"

Інтернет-центр
  Інтернет для читачів публічних бібліотек
  Підсумки роботи
  Правила

Інформаційний центр
  Інформаційно - краєзнавчий центр
  Новий сайт

Лауреати премій
  Лауреати Шевченківської премії

Літературне життя
  Видатні письменники і Білоцерківщина
  Письменники Білої Церкви
  Поезія
  Проза

Напрямки роботи
  Бібліографічні покажчики
  Газета "Бібліо світ"
  Краєзнавча робота
  Маркетинг
  Менеджмент
  Правова освіта населення
  Співпраця
  Сценарії
  Фахівцям

Нові книги

НСПУ

Партнерські зв`язки

Подяки

Послуги бібліотек
  Виставкова діяльність
  Інтернет-центр
  Клуби та читацькі об`єднання
  Періодичні видання

Премії

Ресурси бібліотек
  Книжковий фонд
  Періодичні видання

Структура ЦБС
  Відділ комплектування
  Міська центральна бібліотека для дітей
  Філіали ЦБС
  Центральна публічна бібліотека... тут ще й не таке буває:)

Все про бібліотеки

Менеджмент

Матеріали загальноміського семінару "Робота з періодичними виданнями в бібліотеках ЦБС"

Пропонуємо вашій увазі матеріали загальноміського семінару "Робота з періодичними виданнями в бібліотеках ЦБС" (досвід роботи окремих бібліотек-філіалів та зразки домашніх завдань).

Зразки домашнього завдання (фото 38 шт. 3,38 Мб, ZIP) Скачать

«Нове й передове з газет та журналів»
(Із досвіду роботи бібліотеки-філіалу №3)

Популяризація періодичних видань набула в бібліотеках особливої значущості. Останнім часом зберігається тенденція: користувачі в пошуках легкого читання нехтують літературно-художніми, пізнавальними, науково-популярними виданнями. Щорічні аналізи, які проводить бібліотека-філія№3, говорять про те, як змінилося відношення читачів до періодичних видань та спілкування з ними під час дозвілля. У зв`язку з цим виникла необхідність популяризації кращих зразків періодичних видань з використанням традиційних і нетрадиційних бібліотечних форм роботи.

Для того, щоб робота з періодичними виданнями велась ефективно і систематично, колективом бібліотеки-філії№3 у вересні 2008 року складена цільова програма «Нове й передове з газет та журналів». Основною метою якої стало надання інформаційної допомоги  користувачам у задоволенні їхніх потреб через газети та журнали, формування художнього смаку, культури читання, ознайомлення користувачів-дітей, а також їхніх батьків з колом періодичних видань для дітей. Це допомагає обрати кращі зразки дитячої періодики для передплати додому, підказує, які газети і журнали краще шукати в бібліотеці.

Розкриття фонду періодичних видань бібліотека-філія №3 проводить за допомогою:
·    Фестивалю періодики з презентацією нових журналів «Журнали читаю, багато що знаю»; «Самі престижні! Самі інтелектуальні! Самі екстравагантні!»; «Зі світу по рядку, або читання із задоволенням».
·    Тижня періодики «Свято, довжиною в сім днів»; «Читай! Від понеділка до п`ятниці і далі…».
·    Свята віншування кращого читача періодичних видань «Бібліоовація».
·    Інформаційно-пізнавального марафону «Читаюче місто дитинства».
·    Прес-оглядів: «Дитячі журнали 2009 та 2010 »; «Журнал для тебе і твоїх батьків»; «Наша преса на всі інтереси».
·    Рейтинг-оглядів:  «10 кращих журналів року»; «Її величність – українська преса».
·    Анкетування «Ваша думка про місцеві газети»

Для інформування про новинки періодики в бібліотеці-філії№3  використовуються такі форми роботи, як бібліогід «Наша інформація – ваш успіх», «По сторінках журналу… («Березіль», «Кур`єр Кривбасу», «Дім. Сад. Город» і т.д.), бібліографічні години «Увага! Новини журнального світу», «Почитаємо разом», журнальне кафе: дегустація журнальних новинок, журнальне бістро, журнальне дефіле, журнальний пікнік, «На журнальному бульварі».

За допомогою періодичних видань бібліотека-філія№3 активно проводить профорієнтаційні акції для категорії юнацтва «Ким бути? Подумаємо разом, обереш - сам», бібліодайджести «У головних ролях: ви, ми, він, ти, я».
Дуже цікавою формою роботи для користувачів бібліотеки-філії№3 є цикли книжкових виставок за порами року:
·    «Журнальні спокуси: зими (весни, літа, осені)»,
·    «Журнальний листопад» (осінь)
·    «Журнальний зорепад» (літо)
·    «Журнальна заметіль» (зима)
·    «Журнальна капель» (весна)

З метою популяризації періодичних видань бібліотека-філія№3 використовує тематичне розмаїття виставок періодичних видань, а саме: виставка-милування, виставка-спонукання, виставка-вікторина, виставка-порада, виставка-календар, виставка одного журналу, виставка-хобі, виставка-кросворд.
Використовуємо періодику і в оформленні книжкових виставок, що значно збагачує тематичне наповнення, актуальність і новизну матеріалу.

Багато звернень до читачів практикуємо на кафедрах видачі, на тематичних полицях, на книжкових виставках. Наприклад, “Цікавого і корисного  у книгах є доволі, а щоб поповнити ще знань запас – журнали і газети ці для вас”, – звернення, виставлене на дитячому абонементі, чи “Шановні користувачі! Вам сподобався світ паперової шляречки? Більш детальніше про це мистецтво ви прочитаєте в журналі “Колосок”: Савчук І. Паперова шляречка / І.Савчук // Колосок. – 2009. – №4. – С.44-45.”, розміщене біля виставки “Той дивосвіт і сяє, і живе”, на якій представлені роботи у техніці квіллінгу читачки бібліотеки Гнуди Лесі.
На стелажі з періодичними виданнями розміщені Правила користування підшивками періодичних видань та поради, як читати газети і журнали.

Колектив бібліотеки-філії№3 активно вивчає читацький попит користувачів на періодичні видання минулих років. Для цього використовує такі форми роботи, як година відкриттів «Новий погляд на старі речі», ярмарок творчих ідей «Читай. Шукай. Пізнавай», «Забуті ідеї для вашої оселі», а для наймолодших – «Читай! Учись! Бався!».

Цікавим заходом для користувачів-дітей та юнацтва бібліотеки-філії№3 став майстер-клас «Журнал своїми руками», головною умовою якого було створення саморобного журналу. Це спонукало пробудженню у дітей та юнацтва творчих здібностей і фантазій.

Привертають увагу читачів систематичні експрес-інформації як окремих журналів, так і окремих публікацій з них. На початку весни дуже гарно провели у бібліотеці день журналу “Дім. Сад. Город” з участю головного редактора, відповідального секретаря, які зустрілися зі своїми читачами, відповіли на багато запитань, а також організували продаж насіння овочів і квітів прямо у фойє бібліотеки для учасників заходу. Найменших читачів ознайомили з журналом “Яблунька”. Для них підготували цікаву вікторину.
Ксерокопії із періодичних видань дають змогу оформляти тематичні теки, що значно покращують якість обслуговування користувачів та доповнюють прогалини у книжковому фонді відповідних розділів.
Для популяризації матеріалів з газет та журналів у своїй роботі колектив бібліотеки-філії№3 використовує відповідні сторінки мережі Інтернет.

Бібліотека-філія№3 – це жива система спілкування, головна місія якої – нести ідею читання, захищати його цінності, прилучати до духовності, бо пошук – наша робота, пошук – наша доля!

Ксенія Гнуда, завідувачка філією № 3.Використання місцевої преси у роботі з  формування краєзнавчого фонду
(Із досвіду роботу бібліотеки-філії № 8)

До краєзнавчого фонду ми збираємо документи, пов`язані за своїм змістом з нашим рідним краєм – Білою Церквою, тому намагаємося передплатити всі періодичні видання, які в місті виходять: "Громадська думка", "Замкова гора", "Главная газета", "Наш городок", "Майдан-Брок", "Гриф", "Сім`я", "Тема", "Новини Київщини", "Новини Надросся", "Юр`ївська земля". Періодичні видання дуже допомагають нам в роботі, слугуючи прекрасним доповненням краєзнавчого фонду. Особливо важливо це було в період, коли із комплектуванням були проблеми. Книг ми одержували дуже мало, в основному виручала періодика.

Враховуючи потреби та запити наших читачів, місцеві періодичні видання (найсвіжіші номери газет) ми одразу після їх одержання ставимо на виставку "Світ сьогодні", у розділ "Періодичні видання Білої Церкви". Пізніше на їх місце стануть нові номери, а ці газети потраплять до "Краєзнавчого куточка". Тут для них виділені спеціальні полиці, де вони будуть розкладені за алфавітом назв. Це зроблено для того, щоб усі місцеві періодичні видання були добре помітні і легкодоступні.

При бібліотеці діє також "Довідково-інформаційний центр" з питань культури. До нього входять також тематичні теки:
- “Золотий фонд” Білої Церкви та Київської області;
- Наше місто відвідали;
- Бібліотеки. Бібліотечна справа міста і області;
- Виставкова зала;
- Театри;
- Музеї;
- Будинок органної та камерної музики;
- Художники Білої Церкви;
- Музичне життя міста;
- Палаци культури. Будинки культури;
- Фестивалі. Конкурси. Концерти;
- Літературна Білоцерківщина та інші розділи.
До цих тек ми збираємо, зокрема, і матеріали з місцевої періодики – в основному ксерокопії статей. Можуть бути і вирізки, якщо якась газета є в кількох екземплярах, і один з них можна зіпсувати, вирізавши потрібну статтю. 

Крім тек Довідково-інформаційного центру з питань культури і мистецтва ми ведемо ще деякі тематичні теки за матеріалами місцевої періодики: "Біла Церква сьогодні", "Історія нашого міста", "Екологія міста", "Освіта міста", "Людина в нашому місті", "Річки краю"... Розміщення матеріалів у теках – систематичне, в рамках розділу – хронологічне. Для полегшення користування на початку кожного розділу вміщено список статей, які в цьому розділі знаходяться. Кожного разу, додаючи нову статтю до теки, вносимо її до цього списку. На жаль, у цьому році ми маємо менше можливостей поповнювати краєзнавчий фонд місцевими періодичними виданнями. Газети "Копейка", "Сім`я", "Юр`ївська земля" ми не отримуємо, хоча їх ніби-то й передплатили, а "Громадську думку" я приношу з дому свою.

Всі місцеві періодичні видання систематично відображаються у краєзнавчому каталозі. Краєзнавчий каталог побудовано за такою схемою:
-    Місто в цілому;
-    Історія краю;
-    Релігія і церква;
-    Освіта. Наука;
-    Культурне і мистецьке життя;
-    Літературне життя;
-    Преса. Друк.

Це, звичайно ж, тільки схема, і наповнюється вона з урахуванням потреб і запитів користувачів. На жаль, цього року через відсутність деяких газет ми не зможемо ні відобразити їх у краєзнавчому каталозі, ні долучити до краєзнавчого фонду, ні, що головне, видавати читачам , виконуючи їх запити.

Наталія Коробкова, провідний бібліограф філії № 8Зв`язки центральної міської бібліотеки з місцевою пресою.
(Із досвіду роботи)

Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому читачеві.
В цих виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі. Потрібно тільки уміти їх знайти.
Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо. Але коли проаналізувати вплив періодики на людину, то розумієш, що преса, як і книга, супроводжує наше життя, починаючи з "Малятка" до глибокої старості.

Вона формує наш світогляд і збагачує життя.
І тому, ми, бібліотечні працівники, повинні максимально використовувати сторінки місцевої преси для популяризації роботи бібліотек, Інформувати про наш фонд, про нові надходження, про бібліотечні послуги, які ми можемо їм запропонувати. Щоб нас друкували, потрібно співпрацювати з редакціями.

Наша бібліотека ось уже багато років має тісні контакти з газетою "Замкова гора". Редактор Віра Олександрівна Строкач часто сама особисто відвідує заходи, які проводить наша бібліотека. Найбільше вона цікавиться засіданнями жіночого клубу "Вікторія", ми її обов`язково запрошуємо.
Дружимо ми і з "Грифом", особливо із журналістами Миколою Висіцьким і Оленою Ткаченко – вони наші давні читачі.

Газета "Копейка" також ніколи нам не відмовляє. Ми вдячні Наталії Вересневій, прекрасному журналісту і великому другу нашої бібліотеки. Вона не тільки про нас пише, а й допомагає в підготовці і проведенні масових заходів.

Засновник і шеф-редактор РІА "Бліц" Богдан Яременко, який видає "Майдан-Брок", "Наш городок" і "Тему" – активний член і меценат клубу любителів книги "Фортуна". Не пропускає жодне засідання. У грудні ми відзначали 10-літній ювілей "Фортуни". Богдан Вікторович знову нам допомагав провести свято. І як завжди, не забув про подарунки. Думаю, що ви прочитали про наш ювілей у "Нашому городку" за 31 грудня. Зазначу, що всі ці видання отримують бібліотеки-філіали ЦБС безкоштовно.

Дуже тісні зв`язки у нас і з "Новинами Київщини", особливо її директором Оленою Валентинівною Поліщук. Журналісти цього видання відвідують всі наші заходи, самі пишуть про нас і друкують наші статті. У цьому році редакція відмовилася від послуг пошти. Газету будуть доставляти кур`єри. З березня газета буде у наших бібліотеках. Для бібліотекарів також була проведена редакцією підписка на цей часопис.
Редактор "Спортивної Київщини" Леонід Бойко також давній друг нашої бібліотеки і як читач, і як кореспондент, і як меценат, який дає безкоштовно 9 примірників видання для бібліотек ЦБС.
Хочу сказати, що з цими редакціями у нас двосторонній зв`язок, ми надаємо їм інформаційно-бібліографічну допомогу, пропагуємо їхні газети всіма формами бібліотечної роботи, а вони являються інформаційними меценатами роботи бібліотек.

Колектив бібліотеки підтримує тісний зв`язок із редакцією місцевого радіомовлення. Надія Володимирівна Кравченко і Тетяна Валеріївна Цейтлін для своїх передач черпають інформацію у бібліотеці і, в свою чергу, дають можливість нашим працівникам виступати по радіо, висвітлюючи важливі події бібліотечного життя міста.
Тісно співпрацюємо також і з місцевими телеканалами "Бест" та “Крокус”. Запрошуємо їх на всі заходи і жодного разу вони не відмовили. Якщо ви дивитеся ці канали, то бачили неодноразово масові заходи, які проводила ЦБ.
Регулярно на сторінках щотижневика “Сім`я” можна прочитати найсвіжіші новини про бібліотеки міста, про нові надходження книг, про бібліотечні та бібліографічні видання ЦБС. Друкують про нас і в "Громадській думці", "Новинах Надросся", "Главной газете". Спеціальна рубрика про культурне життя міста, яку веде письменник Володимир Іванців у газеті “Юр`ївська земля” висвітлює літературно-бібліотечне життя Білої Церкви.

За минулий рік на сторінках місцевої преси було надруковано 39 статей про роботу центральної бібліотеки. А за 2 неповних місяці цього року – 12.

Людмила Чупак, завідувачка центральної міської бібліотеки.  


Використання журналів і газет в організації сімейного читання у роботі бібліотеки № 9.
(Із досвіду роботи)

Існує багато трактувань поняття ”публічна бібліотека”. Одним з найпростіших і найбільш точних, на мій погляд, є: ”Публічна бібліотека – це місце, куди людина вповзає дитиною і залишається на все життя”. Наше завдання зробити так, щоб бібліотека стала привабливою  для дітей, а батьки зрозуміли, яким гарним партнером може стати бібліотека для успішного розвитку їхньої дитини.

Публічна бібліотека пропагує загальнолюдські цінності, зосереджуючи значну увагу на проблемах сім`ї, пошуках шляхів співробітництва з родинами, вдосконалення виховних можливостей батьків. До такої співпраці мають бути готові, як бібліотеки, так і інші соціальні інститути, і, звичайно ж, родини. Поєднання зусиль бібліотекарів, батьків  і дітей в організації спільного сімейного читання є конче необхідним. Саме батькам у такому читанні належить вирішальна роль.

Працюючи з класами шкіл №16, №6 працівники бібліотеки виступають на батьківських зборах, у бесідах звертають увагу батьків на цікаві журнали, такі, як ”Ангелятко”, “Пізнайко”, ”Малятко”, де публікуються матеріали для батьків. Протягом останніх 20 років бібліотека вже має і певні традиції сімейного читання.

Бібліотека починається  з інформаційної зони, яка в нашій бібліотеці дуже велика. Зі стенда “Калейдоскоп цікавих новин” можна дізнатися про послуги книгозбірні, її заходи, про клуби, інші дані. Стенд ”Газети, журнали читаю, тому все знаю” інформує про періодичні видання для дітей. Звертають увагу також стенди ”Права та відповідальність дитини в Україні”, ”Чи легко бути татом? Чи важко бути мамою?” Тут розміщені  допоміжні різноманітні матеріали для батьків, що допоможуть їм призвичаїти дитину до читання, інформ-досьє різноманітної тематики : ”Ваша дитина іде до школи”, ”Читаємо разом з пелюшок”, “Твої права, дитино!”.
Для організації змістовного дозвілля та сімейного читання користувачам пропонувались: на відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів оформляються книжково-ілюстративні  виставки ”Азбука для батьків”, “Сім`я – сім Я”, за розділами – “Ваша дитина”, “Для талановитих дітей та турботливих  батьків”, “Абетка здоров`я сім`ї”, “Музи у вашому домі”, “Сто ідей домашнім майстрам”, які наповняємо здебільшого матеріалами з періодичних видань, тому, що книг з питань педагогіки і  виховання в сім`ї бібліотека отримує дуже мало. До речі, до послуг користувачів понад 40 назв газет та журналів. В СКС виділена тематична рубрика “Сім`я. Діти. Суспільство”, де відображається матеріал щодо розвитку дітей з обмеженими можливостями, соціальних пільг, дитячих будинків сімейного типу.

Були проведені родинні свята: “Тато, мамо і я – читаюча сім`я”, “Гортаючи сторінки сімейного альбому”, презентації “Улюблені книги родини”, конкурс сімей-ерудитів “Від роду до народу”.

У 2007 році в періодиці почав з`являтися  термін казкотерапія, потім публікацій стало більше. Працівники бібліотеки Чередник Г. і Зборовська І.   зацікавились цією темою. На нашому стенді ми помістили матеріал “Швидка психологічна допомога: Казкотерапія”, виступили на батьківських зборах у ДНЗ ”Кобзарик”. Потім запросили вихованців дитячого садочку до себе і почалися наші уроки казкотерапії. Нам в цій роботі дуже допомагають публікації з журналів ”Стежка”, “Мамине сонечко”, “Ангелятко”.

Казкотерапія – казка про певну ситуацію в дитячому житті, де описуються почуття дитини у цій ситуації. Отже казка – це дуже цікавий інструмент, що може формувати і коригувати дитячу поведінку, побачити себе збоку, допомогти зрозуміти вчинки інших. Знаючи свою дитину, її улюблені іграшки, книги батьки можуть придумати ”лікувальну казку”, допомогти малюку вирішити свою внутрішню проблему.

Працівниками нашої бібліотеки були складені казки про діток, які не хотіли ходити у дитячий садок, які неуважно слухали читання книжок про хлопчика, який полюбляв морозиво, про впертого хлопчика і неввічливу дівчинку. Проводячи уроки казкотерапії бібліотекарі Ірина Зборовська та Світлана Могорит використовують іграшки, ляльковий театр. Діти залюбки слухають такі казки. Виховний ефект від цього великий. Без нагадування і зауважень іде виховання дітей.

Так завдяки інформації з журналів ми опанували нову цікаву форму роботи.

Тетяна Сулейманова, зав. сектором ф.№9.


Вивчення мотивації звернень до періодики та врахування цих даних
при оформленні передплати
(Із досвіду роботи центральної бібліотеки для дітей)

Однією з прикмет сучасного літературного процесу в Україні є розмаїття періодичних видань. Однак, поряд з тим, виникає проблема періодики для дітей. Це не є проблема кількості журналів та газет, що видаються в Україні, це питання якості інформації та смислового навантаження, які несуть дитячі періодичні видання.
Загальновідомо, що дитяча преса виконує, перш за все, функції популяризації пізнавальних та педагогічних ідей.

Світ української дитячої преси зростає попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди. На даний момент видається більше 50 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольнити вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють юних читачів та їх наставників.

Варто зазначити, що поряд із добре відомими не одному поколінню читачів журнальними іменами – «Малятко» (з 1960 р.), «Барвінок» (з 1928 р.), «Однокласник» – з`явилося багато нових: «Клас», «Пізнайко», «Розмалюйко», «Словознайка» (1990), «Зернятко» (1995), «Дитяча академія» (2001), «Вулик» (2002) і зовсім нове видання «Пізнайко від 2 до 5», яке вперше вийшло у січні 2005 року.

У багатьох журналах особлива увага звертається  на інтелектуальний розвиток  школярів. Цікавий матеріал з історії міститься зокрема у журналах «Дивосвіт», «Світ дитини” тощо. Журнали “Загадкова скарбничка”,  «Соняшник», «Яблунька», «Азбука природи» пропонують захоплюючі мандрівки світом рослин і тварин. Тримати руку на пульсі літературного і громадського життя допомагають юним читачам  «Веселочка», «Барвінок», «Однокласник». 

Вивчати англійську мову маленькі читачі можуть зі спеціалізованим виданням «Словознайка», за окремими рубриками журналів «Загадкова скарбничка», «Котя», «Стежка», «Джміль».
Зручними у користуванні та систематичному засвоєнні нових знань є тематичні випуски дитячих видань. Вони не тільки подають нову цікаву інформацію з гарними ілюстраціями, а й перевіряють засвоєні знання за допомогою ребусів, кросвордів, логічних завдань, саморобок, розмальовок та коміксів. Журнал «Стежка» - сам є комплексною грою, головним героєм кожного нового випуску є відомий казковий або мультиплікаційний герой, де, поряд із завданнями на розвиток розумових здібностей, подаються завдання зі словами на розвиток зв`язного мовлення, цікаві відомості про рослинний і тваринний світ.

З 2000 року в Україні видається дитячий мистецький журнал «Джміль». Він легко і цікаво знайомить читачів з азами живопису, музики і літератури. Матеріали журналу направлені на розвиток художньої культури, зв`язного мовлення, акторських здібностей, логіки, асоціативного мислення.

Дитячий журнал «Вулик», гаслом якого є «Навчатися граючись» – це світ дитячої фантазії, він спонукає до винахідливості, нестандартних рішень, веселих витівок і перипетій. «Вулик» – один з небагатьох дитячих журналів, який твориться фахівцями-педагогами.

Ігровий журнал «Пізнайко», крім української, виходить російською та англійською мовами.
Сучасний «Однокласник» має понад 20 рубрик, цікаві інтерв`ю, бесіди на психологічні теми. В усіх виданнях – широкий вибір правових завдань, ребусів, кросвордів, лабіринтів, що робить дозвілля дитини максимально заповненим та корисно пізнавальним.

Прогалини у книжковому фонді, особливо у розділі “Техніка”, заповнюють журнали «Моделіст-конструктор» та «Юний технік».

Варто згадати такі цікаві журнали, як «Шкільна бібліотека», «Позакласний час», газети «Українська мова і література в школі», «Шкільний світ», «Географія. Краєзнавство. Туризм». Учителі-словесники і учні знаходять цікавий матеріал у журналах «Дивослово», «Всесвітня література», «Зарубіжна література». Ці видання зберігаються роками, описи статей знаходяться в систематичній картотеці.
Цікавими для читачів є виставки періодичних видань: «Чарівний світ дитячої преси», «Журнал запалює нову зірку», «Журнал для тебе і твоїх батьків», «Читаємо, вчимося, бавимось».

Виникає запитання, як зорієнтуватись бібліотечним працівникам у такому потоці дитячої періодики? Що саме з періодичних видань потрібно нашим користувачам і як вони читаються? Бібліотеки повинні вивчати ефективність читання газет і журналів протягом року, а в кінці робити аналіз видачі за допомогою листків терміну повернення та обліку в щоденнику.

Окреслюючи контури сучасної української періодики для дітей, ми дійшли висновку, що дитяча преса має великі перспективи розвитку, адже допоки на Україні дитяча україномовна книга не здобуде статус домінуючої, її завдання виконуватимуть періодичні видання для дітей, тиражі яких щороку збільшуються. Звичайно, радіо, телебачення, комп`ютери значно полегшують доступ до інформації, але незмінно залишається бажання людини доторкнутися до сторінок свіжих газет і журналів.

Тамара Шпак, головний методист ЦДБ.

Бібліотека і ЗМІ

Відділ методичної та бібліографічної роботи виступає головною контактною особою для ЗМІ в мережах організації, а саме:
·    організовуємо роботу по зв`язках із ЗМІ;
·    організовуємо інтерв`ю директора чи інших керівників підрозділів із представниками ЗМІ (Г.Нагорна у “Нашому городку”, П.Красножон у “Грифі”, на радіо...);
·    запрошуємо ЗМІ на заходи;
·    контролюємо адекватність матеріалів, які подаємо для ЗМІ (з філіалів);
·    готуємо прес-релізи, пост-релізи та інші матеріали про діяльність організації;
·    виявляємо ініціативу щодо проведення PR-заходів для забезпечення постійного інформаційного потоку для ЗМІ та Інтернету (веб-сторінка);
·    використовуємо найменші інформаційні приводи для формування позитивного іміджу організації у відповідності з комунікаційною стратегією (звіти, вистави, ювілеї, досягнення, нові надходження, навіть ремонти б-к).

І все це сприяє створенню позитивного іміджу ЦБС, адже він – імідж – безпосередньо пов`язаний з емоційним ставленням громадськості до організації. Він формується на основі того, що заявляє організація і на основі того, що вона робить. Для цього потрібно впровадити чітко сформовані позитивні повідомлення.

Приклад: Імідж бібліотеки – відкритої для всіх організації, скарбниця знань, установа, де на тебе чекають і допоможуть, місце безперервної освіти, доступність до інформації, не залежить від політичних змін. І все це робимо через традиційні канали комунікації:
1.    Засоби масової інформації;
2.    Точки безпосереднього контакту організації з цільовими аудиторіями.
У першому випадку канали комунікації – радіо, телекомпанії, газети. У другому – зустрічі, заходи і, навіть, наша ЦБС газета “Бібліосвіт”, яку можна почитати у будь-якому філіалі бібліотеки (канал комунікації – бібліотека). Тут і прямі контакти бібліотекарів  з різними категоріями користувачів, передача інформації з вуст в уста.
Ось наш медіа-лист. Тобто ЗМІ, з якими ЦБС регулярно працює і яких запрошує на той чи інший захід. Наприклад:
1.    День “Літературної України” у ЦБС.
2.    Зустріч з гол. редактором та заст. редактора.
3.    Презентація книги Петра Перебийноса “Чотири вежі”.
4.    Презентація книг Віктора Грабовського “Вербна неділя”
5.    // - // - // “Острів милосердя”
6.    Виступ “Калини” на ювілейному вечорі В.Грабовського у БНАУ (лінгвістичний факультет)
7.    Публікації Т.Білої про літературний процес у Б.Ц. в газеті (близько 10 за 3 роки).
Та в основному це місцеві видання:
Ювілей “Юр`ївської землі” – вітання директора ЦБС + пісенний дарунок від “Калини”;
ювілей місцевого радіомовлення  - вітання П.Красножона + подарунок;
Всеукр. день бібліотек – грамоти гол. ред. за співпрацю з ЦБС (у театрі);
на день журналістів – обов`язково квіти + подарунок і найголовніше – увага, увага, добрі стосунки.
Наприклад “Замкова гора” поруч з ф.1 і головний редактор говорить, що це для неї найнадійніша і найкраща дружба і сусідство, бо все там можна знайти в інформаційному плані, тому коли потрібно розмістити якийсь матеріал про ЦБС, я знаю, що матеріал про ф.1 завжди візьмуть, там знайдеться місце.
Газета “Гриф” у кожному своєму номері розміщує інформацію про те, що в усіх міських бібліотеках приймаються оголошення для безкоштовного розміщення на сторінках видання.
“Спортивна Київщина” – надає безкоштовно 10 примірників для бібліотек ЦБС.
У “Темі” розміщується тематична сторінка історичного краєзнавства, ведучим якої є наш зав. відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Є.Чернецький (та 13 примірників для усіх філіалів).
Місцеве радіомовлення: є літературно-мистецька “Світлиця” – 10 раз у її проведенні брала участь безпосередньо я, представляючи письменників-краян; передача, присвячена “Калині”, інформації про нові надходження. Безкоштовні оголошення по радіо про проведення масових заходів у бібліотеках ЦБС.
ТРК “Крокус” – повністю концерт “Калини” до 20-річчя, транслювали 4 рази, інформаційні блоки новин з дня бібліотекаря, з масових заходів, відкриття виставок.

І як результат: вітання бібліотекарів з професійним святом редакції “Сім`ї”, з ювілеєм директора – “Тема”, “Замкова гора”, вітання на святі з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, відвідування наших заходів та численні публікації у газетах.

На сторінках ЗМІ у 2008 р. надруковано 417 інформацій, статей, нарисів, повідомлень про бібліотеки ЦБС та їх працівників, а у 2009 році надруковано близько 500 матеріалів про бібліотечне життя. Лише цей факт свідчить про потужне інформаційне забезпечення бібліотечної роботи у місті.

Якщо провести аналіз існуючої системи зв`язків із громадськістю ЦБС, то можна зробити висновок, що присутність ЦБС у проаналізованому інформаційному колі достатньо висока. ЦБС представлена низкою PR проектів, що виконані на професійному рівні, що позитивно, що всі проекти орієнтовані на зовнішні цільові аудиторії, навіть, наш “Бібліосвіт” в більшості не на внутрішню, а на зовнішні ЦА, що підтверджує ефективну роботу центру, який контролює інформаційний обмін із зовнішніми цільовими аудиторіями і дещо нижче усередині організації.

Ось що показав моніторинг за 2008-2009 роки:
За ініціаторами публікацій;
За впливом на сприйняття ЦБС громадськістю:
Виділили типи публікацій, ініційовані зовні:
                                                              2008    2009
  • інститутами влади                         31       52
  • ініційовані громадськістю              25       47
  • ініційовані ЦБС                              232     197
  • ініційовані журналістами               113    101
За форматом це переважно інформаційно-новинні; літературознавчо-аналітичні, інтерв`ю. За впливом на сприйняття ЦБС громадськістю публікації можна поділити на позитивні та позитивно-нейтральні.
За тематикою – це про організацію роботи ЦБС, нововведення. Причому, статей у заголовках яких зустрічаються ключові слова “бібліотека”, “книга”, “читач” – у 2008 р. було 68, у 2009 – вже 82.

Наша безпосередня робота:
·    первинна обробка інформації, що надходить – сортування та відбір повідомлень для поширення їх ЗМІ;
·    складання текстів, що надаватимуться ЗМІ;
·    формування медіа-листа;
·    поширення текстів ЗМІ;
·    моніторинг ЗМІ, опис опублікованого;
·    поточна обробка запитів ЗМІ;
·    підготовка звітів про результати роботи ЗМІ;
·    формування фотобанку;
·    інформаційне забезпечення різноманітних заходів;
·    зберігання ксерокопій публікацій.

Все це дає змогу утвердити у громадській думці ЦБС як прозору, відкриту сервісну організацію, яка працює для громадян і будує свій зворотний зв`язок із громадянами та реагує на їх звернення і побажання.

Тетяна Біла, зав. відділу методичної та бібліографічної роботиЗразки домашнього завдання (фото 38 шт. 3,38 Мб, ZIP) Скачать
Дата публикации: 2010-05-26 (11605 прочтений)[ Назад | Начало ]

Бібліотеки на мапі міста


Центральна бібліотека
Центральна бібліотека для дітей
Філіал № 1 (для дітей)
Філіал № 3
Філіал № 8
Філіал № 9 (для дітей)


 Андрій Гудима - громадянин, письменник, науковець. Бібліографічний по...
 ПРО ВИДАТНОГО ПОЛІТИЧНОГО ДІЯЧА І.МАЗЕПУ Анотований бібліографічний с...
 Автор: Чернецький Євген. Розділ VII. Родознавчі студії Мазепіана Н...
 КНИГИ ПРО РІДНЕ МІСТО Анотований бібліографічний список: 1.Легенди ...
 ЛІТЕРАТУРА ПРО БІЛОЦЕРКІВЩИНУ Література про місто та про організ...
 Програма приймає вигляд звичайної книги. Це зменщує навантаження на оч...
 “ЗАСПІВЧАНИ В ПЕРІОДИЦІ”Бібліографічний список складено за розділами: ...

Чи сподобався вам новий дизайн сайту?

Дуже гарний та зручний!
Нормальний - головне зручний!
Не поганий
Старий був кращий
Мені байдуже - головне інформаціяРезультаты
Другие опросы

Ответов 343

Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.Записати адресу
сайта в телефон:


Новини  ::  Бібліотеки  ::  Книги та публікації  ::  Архів новин  ::  Контакти  ::  Рекомендувати сайтWEB-design: Інформаційний центр ЦБС м.Біла Церква. Copyright © 2000 - 2015.

Открытие страницы: 0,17 секунды
"Library" Theme created with Форум Фастова
Стрічка новин в форматі RSS-2
Sitemap