Бібліотеки Білої Церкви Головна Белая Церковь Головна
Новини Белая Церковь Новини
Библиотека Белая Церковь Про бібліотеки
Библиотека Файли Файли
Корисні сайти Белая Церковь Корисні сайти
Библиотека Довідник Довідник
Библиотека Архів новин Архів новин
Фотогалерея бібліотек Білої Церкви Фотогалерея
Кращі публікації Библиотека Кращі публікації
Список для друку Библиотека Список для друку
Зв`язок Библиотека Зв`язок
Пошук Библиотека Пошук
Рекомендувати сайт Библиотека Рекомендувати сайт
Библиотека Реєстрація Реєстрація
  Пошук:  
Вітаємо Вас: Гість  
 Запрошуємо до виставкової зали
 “Казкарик” у бібліотеці №1
 Тренінг з медіаграмотності відбувся у бібліотеці №8
 Презентація книги Анатолія Кульчицького у бібліотеці-філії №10
  Запрошує «Київська весна»
 Запрошуємо до творчості
 «АРТеФАКТ»
 Єдність, як запорука сили України
 Знайомтеся – молодий літератор Віктор Осипенко та його перша книга
 Книга поезій «Оголеність мов катехизис» поета-краянина Костянтина Мордатенка висунута на здобуття Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка

Бібліотеки міста
  Загальна характеристика
  Правила користування
  Філіали ЦБС

Відгуки на книги

Віртуальні виставки

Вокальний ансамбль "Калина"

Інтернет-центр
  Інтернет для читачів публічних бібліотек
  Підсумки роботи
  Правила

Інформаційний центр
  Інформаційно - краєзнавчий центр
  Новий сайт

Лауреати премій
  Лауреати Шевченківської премії

Літературне життя
  Видатні письменники і Білоцерківщина
  Письменники Білої Церкви
  Поезія
  Проза

Напрямки роботи
  Бібліографічні покажчики
  Газета "Бібліо світ"
  Краєзнавча робота
  Маркетинг
  Менеджмент
  Правова освіта населення
  Співпраця
  Сценарії
  Фахівцям

Нові книги

НСПУ

Партнерські зв`язки

Подяки

Послуги бібліотек
  Виставкова діяльність
  Інтернет-центр
  Клуби та читацькі об`єднання
  Періодичні видання

Премії

Ресурси бібліотек
  Книжковий фонд
  Періодичні видання

Структура ЦБС
  Відділ комплектування
  Міська центральна бібліотека для дітей
  Філіали ЦБС
  Центральна публічна бібліотекаПродажа коттеджей в спб www.gromovopark.ru. ... тут ще й не таке буває:)
Белая Церковь Библиотеки города Посмотрите - может и пригодится - Русские ремиксы 2015 cлушать и скачать музыку - новинки музыки русской muztor.net. ,а может это просто необходимое вам..

Все про бібліотеки

Правова освіта населення

Правова освіта населення

 Роль бібліотеки у задоволенні  потреб громадян знаннями про право

Бібліотеки Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи взяли активну участь у міському огляді-конкурсі на краще забезпечення закладами культури правової освіти населення міста. Дирекцією централізованої бібліотечної системи були зроблені заходи з правоохоронної роботи та популяризації літератури з питань права і включення у річний план роботи як кожної бібліотеки, так і всієї централізованої бібліотечної системи.

 Робота наших бібліотек з правової освіти розпочалася із серйозного підходу бібліотекарів до комплектування бібліотек книгами правознавчого характеру, передплатою періодичних видань як спеціального напряму – “Право України”, “Відомості Верховної Ради України”, “Урядовий кур’єр”, “Вісник Чорнобиля”, “Іменем закону”, “Человек и закон”, “Державний вісник України” та інші, так і періодичними виданнями загального спрямування, які вміщують рубрики: “Юрист консультує”, “Ви запитували”, “Юридична консультація”, “Нове в законодавстві”. За 2003 рік було придбано 60 книг з правознавства, та передплачено 318 назв журналів і газет. Найкраще поставлена робота з правового всеобучу у філіалах №3 та №8 і центральній дитячій бібліотеці, досвід яких заслуговує на вивчення, узагальнення та впровадження у практику роботи інших бібліотек. В приміщенні центральної дитячої бібліотеки працює юрист Ґудзь Т.П., яка надає консультації та проводить юридичний лекторій “Підліток і закон” для учнів загальноосвітніх шкіл мікрорайону вулиці Леваневського (там розміщені бібліотека №8 та центральна дитяча бібліотека), які являються читачами центральної дитячої бібліотеки. Причому теми лекцій чи бесід, консультацій чи правознавчих діалогів Ґудзь Т.П. повторює для різних груп читачів: учням загальноосвітньої школи №12, старшокласникам загальноосвітньої школи №4, юнацтву загальноосвітньої школи № 11, 20, 21. Читачі можуть звернутися до бібліотекарів та юриста з будь-яким питанням і отримають кваліфіковану відповідь, пораду чи рекомендацію. Їм при цьому ще й порекомендують прочитати відповідну книгу, щоб розширити знання читача.

Юридичний лекторій

Більше чотирьох років діє цей юридичний лекторій і з кожним разом все більше бажаючих бувати на лекціях і засіданнях, які щомісячно проводяться у ЦДБ. Причому форми роботи тут дуже різноманітні: уроки правознавства “Права дитини у сучасному світі”, бесіди-діалоги з психологом, зустрічі з дільничним інспектором міліції, бесіди з правознавцями, години інформації “Неповнолітні: взаємозв’язок прав та відповідальність”, діалоги за “круглим столом” з лікарем-наркологом “Наркоманія – дорога в безодню” , проблемні бесіди з працівниками військового комісаріату “Звучить твоя присяга на вірність Україні”, години спілкування з податковими інспекторами “Що таке податки і навіщо їх сплачувати”. Ось далеко не повний перелік тих заходів, на яких побували учасники підліткового юридичного лекторію. Всі заходи проводяться комплексно: з участю правознавця, з відповідною правовою вікториною чи тестом, неодноразово проводилося анкетування, дебати, а також традиційні форми бібліотечної роботи (до кожного заняття обов’язково оформлялася книжкова виставка, відкриті перегляди літератури, експрес-інформації, бібліографічні огляди), які допомагали бібліотечним працівникам детальніше розкрити бібліотечні фонди з обговорюваних питань. До послуг читачів, які детальніше зацікавилися темою, довідково-бібліографічна система бібліотеки: словники, довідники, енциклопедії, а також каталоги і картотеки, у яких відкриті спеціальні рубрики, а всі матеріали по темі з періодичних видань описуються щоденно і карточки з описом вливаються у каталоги і картотеки. У цій роботі бібліотекарі використовують інформаційний покажчик “Нові книги, що надійшли в бібліотеки централізованої бібліотечної системи” та краєзнавчий покажчик “Література про Білоцерківщину”, які видаються відділом методичної та бібліографічної роботи, знайомлячи читачів про нові надходження книг не лише в свою бібліотеку, а й і інші бібліотеки міста, де зацікавлений читач може їх відшукати. Ці покажчики розповсюджуються по організаціях та закладах культури міста Біла Церква. Найменших читачів приваблюють і конкурс малюнків “Якого кольору майбутнє”, і дні сімейного дозвілля, які сприяють зміцненню сім’ї, налагодженню добрих взаємин між батьками і дітьми, залученню їх до читання книг.

Зустрічі з юристом

Найбільшою цікавістю з боку юних читачів користувалися зустрічі з юристом Ґудзь Т.П. на тему: “Закони пишуться для того, щоб їх виконувати”, “Знати, дотримуватися, оберігати”, “Ти і закон” та з дільничним інспектором міліції “Життя – прекрасне, не згуби його” (як запобігти правопорушенням). За допомогою художніх, науково-популярних книг бібліотекарі ЦДБ проводять з читачами-дітьми бесіди по книгах, голосні читання “Наш закон – наша сила”, “Кроки до пізнання світу”, “Наші державні символи”. До кожного заходу робляться оголошення по школах, розвішуються об’яви і повідомлення в інформаційних куточках читача, як ось, наприклад, такого зразка: Юні читачі! Юридичний лекторій “Підліток і закон” запрошує всіх бажаючих взяти участь у обговоренні проблеми – “Неповнолітні: взаємозв’язок та відповідальність”. Чекаємо вас 6 червня 2003 року о 14 годині в читальному залі центральної бібліотеки для дітей за адресою: вул. Леваневського, 55, тел. 7-30-73.


<<< На фото: Завідуюча філіалом №3 О.П.ГнудаТематичні книжкові виставки


Велика робота по правовій пропаганді проводиться щоденно бібліотекарями ЦДБ (філіали №3 і №8) біля тематичних книжкових виставок:  “Ти – громадянин України”, “Державні символи твоєї держави”, “Конституція – основний Закон нашого життя” та при обслуговуванні читачів як в читальних залах, так і на абонементах, коли бібліотекарі рекомендують книги по праву з питань державотворення, по вихованню законослухняного громадянина. Для найменших читачів у ЦДБ працює школа світлофора “Моргайка”, на її заняттях вивчаються правила дорожнього руху та правила поведінки і дисциплінованість дітей на вулиці.

 У весняно-літній період частими гостями дитячої бібліотеки є групи з дитячого будинку “Волошка” та дитячого будинку-інтернату “Материнка” для яких організовуються різні інформаційно-пізнавальні та дозвіллєво-освітні заходи, серед яких і заходи, які допомагають дітям оволодіти правовими знаннями, ознайомитися із законами України, що стосуються життя дітей. Для них проводяться уроки бібліографії, години інформації “Ти і закон”, “Молодь і право”.

У бібліотеках створено інформаційне досьє міста, де можна знайти дані про правоохоронні органи, телефони керівників, адреси місцезнаходження, прізвища відповідальних осіб. Це сприяє більшій довірі населення до правоохоронних органів, відкритості, співпраці з білоцерківцями.

Бібліотека-філіал №8 обслуговує учнів загальноосвітніх шкіл з 10 класу та дорослих читачів. У філіалі є юнацький сектор, тому велика увага в роботі по правознавству приділяється учням та студентській молоді. З цією метою заключено договір про творчу співпрацю із дирекцією спортивного ліцею, який знаходиться недалеко від бібліотеки. Правовому вихованню учнів ліцею сприяють регулярні заходи, що проводяться бібліотекарями як у приміщенні бібліотеки №8, так і в стінах спорт ліцею, куди запрошують їх з виступами. “”Україна – демократична правова держава”, “Вмійте захищати свої права”, “Незнання законів не звільняє від відповідальності”, “Конвенція ООН про права людини” – далеко не повний перелік тем, що висвітлювалися при проведенні годин правових знань. Традиційні книжкові виставки “Держава. Право. Закон”, “Вивчайте і поважайте закони України”, “Азбука громадянина”, “Нове в законодавстві України”, “Закони твого життя” оформляються у бібліотеці №8 щомісяця, а ще вони озвучуються і транслюються голосними звуковими книжковими виставками на абонементі для привернення уваги читачів до книг, виставлених для ознайомлення. Експрес-інформації по окремих статтях, огляди нових надходжень з питань правознавства є постійними в арсеналі роботи бібліотекарів. У квітні 2003 року у спортліцеї завідуючою філіалом №8 Пругер Н.К. було проведено правовий ринг для юних спортсменів “Свобода чи вседозволеність”, а годину права – “Держава. Право. Суспільство” – у травні 2003 року в ЗОШ №11 для старшокласників провела пр. бібліотекар цієї ж бібліотеки Костюк Л.Ю. Правові читання “Конституція – закон твого життя” та “У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру” успішно пройшли в спорт ліцеї у вересні 2003р. за участю бібліотекаря Ямінської Т.А. Багато виступають бібліотекарі Іванова Т.М., Петрова Т.М., Мостіпан В.М. на виховних годинах, батьківських зборах у загальноосвітніх школах. Як бачимо, бібліотекарі виходять за межі приміщення і йдуть з книгою до молоді, до людей, використовуючи будь-яку нагоду. Про надходження новинок з права готуються статті у місцеві газети, робляться повідомлення по місцевому радіомовленню. Роботу бібліотекарів можна побачити в інформаційних програмах телестудії “Масив”, “Бест”, “Крокус”.Робота з періодичними виданнями

Зважаючи на те, що у Білій Церкві відкрито ряд філій вищих навчальних закладів, які готують і спеціалістів з права, при тому, що вони не мають власних бібліотек і відповідно не забезпечують своїх студентів навчальною літературою, то це навантаження лягає на плечі бібліотекарів масових бібліотек в т. ч. і на бібліотекарів філіалу №8. Тому для більш повного задоволення книгою таких читачів там запроваджене групове та індивідуальне інформування з правознавчих тем. Цікавою є й робота у бібліотеці з періодичними виданнями, адже там друкуються юридичні консультації, відповіді на запитання читачів з правових питань, зміни до Законів, коментарі основних положень різних юридичних документів. Щомісяця бібліотекарі проводять перегляди періодичних видань “Юридична консультація поруч”, бесіди-діалоги по газетних публікаціях “Соціальний захист молоді”, інформаційні куточки “Права чорнобильців”, інформаційні години “Юридичні консультації на сторінках періодики”. Бліц-анонс пропонується читачам по темі “Гортаючи сторінки журналу “Право України”. Особливу увагу в бібліотеці приділяють законодавству, пов’язаному з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, оскільки і наше місто належить до 4-ї зони радіологічного контролю і багато переселенців з місць відчуження проживає у місті, та й білоцерківські пожежники, медпрацівники, шофери брали участь у ліквідації аварії, а нині стали інвалідами. Тому захист прав ліквідаторів і дотримання законності з цих питань хвилює багатьох білоцерківчан. Ведуться спеціальні рубрики в картотеках і каталозі, де відображаються всі прийняті закони, щоб допомогти читачеві відшукати потрібний для нього Закон якнайшвидше. Нерозривно з правовою роботою бібліотеки пов’язана й робота по популяризації здорового способу життя та боротьбі з такими негативними явищами сьогодення як наркоманія, алкоголь, СНІД, що є першопричиною правопорушень. У цій роботі бібліотекарям допомагають і лікарі-наркологи, гінекологи, венерологи.

Міні-дискусії, години застережень, вечори питань та відповідей, дні інформацій, виставки-роздуми

Міні-дискусії, години застережень, вечори питань та відповідей, дні інформацій, виставки-роздуми – ось далеко неповний перелік форм роботи з читачами бібліотеки №8 по пропаганді здорового способу життя. Теми їх різноманітні, розраховані на різні категорії читачів (молодь, старшокласників, батьків, учителів, студентів). “Наркоманія – дорога в безодню”, “Наркоманія – ілюзія життя”, “Наркоманія: злочин чи хвороба?”, “СНІД – смертельна загроза майбутньому”, “Наркомани – знак біди”, “Чужого горя не буває”, “Смерть на кінці голки”, все це перелік заходів філіалу №8, які сприяють державно-правовому будівництву в Україні, формуванню стабільності у суспільстві шляхом зменшення правопорушень, адже розбудова Української держави немислима без високої правової культури людей.

 Оволодівати правовими знаннями повинні громадяни України ще з шкільної парти. Саме це поставили собі за мету бібліотечні працівники філіалу №3. Вся їхня робота спрямована дати інформацію про правові основи нашої держави, дати знання основних юридичних питань, що сприятиме росту правосвідомості, дотримання законності, зміцнення правопорядку. Для роботи зі своїми читачами вони використовують нові форми роботи з юними читачами та молоддю, залучаючи батьків, бабусь, учителів. Тісні творчі зв’язки філіалу №3 із пед. колективом та учнями ЗОШ №15. Вся масова робота з дітьми та молоддю проводиться на базі цієї школи. Правовий колаж “Право – мистецтво добра і справедливості”, День правових знань “Закони України – громадянам України”, година права “Дитино, ти громадянин України від народження”, “Знай свої права, дитино”, правові читання “Закони шкільної родини для української дитини”, правовий ринг “Права дитини: що ми знаємо про них”, правова гра “Як уникнути біди” – ось те нове, що запровадили бібліотекарі філіалу №3, щоб зацікавити своїх читачів правовою тематикою.

А ще є коло спілкування, “круглі столи”, дискусії. Та найбільш ефективною формою роботи є трибуна громадської думки, до проведення якої залучаються і читачі, і бібліотекарі, лікарі, правоохоронці, психологи, вчителі. Актуальною є тема “За все приходить час розплати”, що розкриває і негативну поведінку та її наслідки, і про зловживання алкоголем, і про відповідальність за розповсюдження наркотиків, венеричних захворювань, про кару за злочини.

Значну увагу бібліотекарі приділяють проблемам батьків та дітей, сімейному вихованню. Це й тематичні перегляди “Нове в сімейному законодавстві”, й дні сім’ї “Не “Я”, а тільки “Ми”. Вдалою виявилася і така форма роботи як клуб за інтересами “Бабусині посиденьки”, яка об’єднала людей трьох поколінь, виховує повагу до сім’ї, відроджує українські народні звичаї та традиції, повертає до життя народну мораль, яка роками втрачалася. Бабусі вчать своїх внуків правилам етикету на вулиці, поведінці хлопця з дівчиною на вечорницях, співають разом народних пісень, передають свою життєву мудрість і досвід.

Під час обговорення проекту Закону про зміни та доповнення до Конституції України у цих бібліотеках були утворені та діяли громадські пункти (приймальні) з обговорення. Бібліотекарі вели спеціальні зошити, куди записувалися пропозиції читачів, реєструвалися зауваження та відгуки. Ось так, крок за кроком, з дошкільного віку і до сивини бібліотекарі ознайомлюють своїх читачів із українським законодавством, інформують про прийняття нових законів, обговорюють з читачами ефективність уже діючих, вивчають книги самі й рекомендують їх своїм читачам.
Дата публикации: 2005-10-20 (10986 прочтений)[ Назад | Начало ]

Бібліотеки на мапі міста


Центральна бібліотека
Центральна бібліотека для дітей
Філіал № 1 (для дітей)
Філіал № 3
Філіал № 8
Філіал № 9 (для дітей)


 Андрій Гудима - громадянин, письменник, науковець. Бібліографічний по...
 Автор: Чернецький Євген. Розділ VII. Родознавчі студії Мазепіана Н...
 ПРО ВИДАТНОГО ПОЛІТИЧНОГО ДІЯЧА І.МАЗЕПУ Анотований бібліографічний с...
 КНИГИ ПРО РІДНЕ МІСТО Анотований бібліографічний список: 1.Легенди ...
 ЛІТЕРАТУРА ПРО БІЛОЦЕРКІВЩИНУ Література про місто та про організ...
 Програма приймає вигляд звичайної книги. Це зменщує навантаження на оч...
 “ЗАСПІВЧАНИ В ПЕРІОДИЦІ”Бібліографічний список складено за розділами: ...

Чи сподобався вам новий дизайн сайту?

Дуже гарний та зручний!
Нормальний - головне зручний!
Не поганий
Старий був кращий
Мені байдуже - головне інформаціяРезультаты
Другие опросы

Ответов 347

Логин

Пароль

Проверочный код:   
Проверочный код


Не зарегистрировались? Вы можете сделать это, нажав здесь. Когда Вы зарегистрируетесь, Вы получите полный доступ ко всем разделам сайта.Записати адресу
сайта в телефон:


Новини  ::  Бібліотеки  ::  Книги та публікації  ::  Архів новин  ::  Контакти  ::  Рекомендувати сайтWEB-design: Інформаційний центр ЦБС м.Біла Церква. Copyright © 2000 - 2015.

Открытие страницы: 0,15 секунды
"Library" Theme created with Форум Фастова
Стрічка новин в форматі RSS-2
Sitemap