• Щедрівочка  щедрувала

Щедрий вечір в дохристиянські часи вважався днем народження навесні молодого  Місяця. Тому обряди і пісні цього свята нагадують про весну. З приходом християнства офіційний новий рік почав «мандрувати» і зупинився  14 січня на свято Василя. 13 січня, відповідно, припадає на свято  Меланії. Характерним є те, що коли колядувати ходять усі, то щедрують лише діти, дівчати й молодиці.

Фолькмайдан «Щедрівочка щедрувала» зібрав у бібліотеці-філіалі №9 представників різних поколінь жінок-читачок,  щоб продемонструвати розмаїття різдвяно-новорічних колядок і щедрівок. Звучали вони у виконанні студентки педагогічного коледжу Каріни Зварич, ансамблю «Чорнобривці» клубу «Вікторія», солістки хору «Від серця до серця», члена клубу «Сузір’я» Валентини Зикової. Співали всі учасники заходу, бажаючи один одному і всій Україні «Щедрого вечора, доброго вечора», миру, злагоди, щастя, здоров’я на цілий рік.

Світлана Могорит.