• Обереги української родини

Обереги української родини Обереги української родини Обереги української родини

Мабуть в кожній українській родині є, на перший погляд, прості і водночас дивовижні предмети – родинні реліквії, обереги. Саме про них – вишиванки, рушники, образи, вінки, велась розмова під час години народознавства «Обереги української родини» у бібліотеці-філіалі №10. Як добре, що діти знають про обереги своїх родин (у когось дуже давній хрестик, у когось столітня хустка…), про їхню історію, тому що вони є символами тісного і неперервного зв’язку між поколіннями сім’ї.

Захід відбувся напередодні шанованих і улюблених серед українців православних свят Маковея і Спаса, тож не могли не згадати і про них. Дітвора ознайомилися з традиціями свят, з символікою квітів «маковейчика», згадали прикмети, пов’язані зі святами, повідгадували загадки, пограли в народні ігри…

На завершення зустрічі, після гри «Чижик» – «Ой, о-так, ой, о-так, так у полі їдять мак» поласували шуликами – традиційною стравою, яку готували ще наші пращурі на Маковія.

Ганна Нагорна.