Стрітення відзначаємо – весну красну зустрічаємо

Сторінку народного календаря «Стрітення відзначаємо – весну красну зустрічаємо» переглядали сьогодні учні 2-А класу БЗШ №6 разом з бібліотекарем філіалу №9 Галиною Чередник. Діти дізналися про традиції цього свята та значення слова «стрітення». Бібліотекар розповіла, що цього дня зима з весною міряються силами і, якщо зима переможе, то ще довго буде холодно, а якщо весна візьме гору, то поверне на тепло. У церквах на Стрітення завжди святили воду та свічки, які звалися «громничими», бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому. Освячену воду вважали цілющою і зберігали увесь рік. А ще цього дня стежили за погодою. Існує прикмета: якщо на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще стужі!

Діти із задоволенням відгадували загадки про пори року і з цікавістю слухали оповідання «Казка про Стрітення» та «Як літо зиму проганяє», ознайомились з віршами Г.Кирпи, М.Вінграновського, Н.Гуменюк. Малеча із захопленням розповідала про свої спостереження за природою.

Саме такі зустрічі допомагають дітям відчути себе частинкою свого народу, дізнатися про його традиції та звичаї.

Жанна Харченко.