• В гостях у Подоляночки В гостях у Подоляночки В гостях у Подоляночки В гостях у Подоляночки

Невід’ємною частиною культури українців є народні ігри. Змалечку через них маленька людина входить у життя, дорослішає, набуває практичного досвіду. Це не просто забавка, а весела школа життя, в якій закладена народна мудрість. Вона розвиває фантазію, кмітливість, спритність, вчить справедливості, сприяє зміцненню дружніх стосунків, дарує радість, бадьорить. Завдячуючи грі діти краще пізнають один одного. Народна мудрість стверджує: «Якщо дитина бігає і грається, так їй здоров’я усміхається».

10 березня фахівці книгозбірні №3 для учнів 1-Б класу (класовод Ніна Кайзерова), 1-В класу (класовод Наталія Бортяна) провели народознавче свято «В гостях у Подоляночки». Слоганом дійства стали слова: «Хочеш бути красивим – грайся», «Хочеш бути щасливим – грайся», «Хочеш бути здоровим – грайся».

Ще з дитинства кожен із нас пам’ятає простеньку гру «Подоляночка». Ось на цій народній забаві і ґрунтувався захід.

Бібліотекарі розповіли першокласникам цікаві легенди, повір’я, поспівки, а саме: «Равлику-Павлику», «Зробимо коло», «Не сварітеся», «Летів горобейко», «До баби по сіль». Згодом дітлахів покликала в коло жвава, вигадлива, весела гра.

Юним книголюбам для ознайомлення і прочитання була представлена книжкова викладка. Свято вдалося. Нікому не було нудно!

Ксенія Гнуда.