• «Поезія… – безсмертний дотик до душі»

Одинадцятий рік поспіль у квітні працівники центральної міської бібліотеки організовують конкурс читців поезії Ліни Костенко «Поезія… – безсмертний дотик до душі». Цьогоріч, у зв’язку з карантином, конкурс був проведений онлайн.

Конкурс виявився яскравим, емоційно наповненим, довів, що всі учасники талановиті, креативні, творчі, закохані у творчість геніальної поетки сучасності Ліни Костенко.

Виступи конкурсантів оцінювалися у 4-х вікових категоріях.

Приємно вразила журі категорія «Учні 1–4 класів».

Перше місце виборола Вікторія Черненко, прочитавши вірш «Бузиновий цар», вихованка театрального гуртка «Дебют» (керівник Тетяна Яковенко) ОЗО «Шкарівський академічний ліцей».

Софія Наконенко, вихованка театральної студії «Пролог» ЦПО «Соняшник» (керівник Тетяна Яковенко) БНВО «Перша Білоцерківська гімназія», вразила емоційним прочитанням поезії «Бузиновий цар», зайнявши друге місце.

Третє місце отримали Єва Бойко, Маргарита Волинець, Анна Савчук, Данило Максименко та Вероніка Ковбасюк, вихованці студії «Пролог» ЦПО «Соняшник» (керівник Тетяна Яковенко) БНВО «Перша Білоцерківська гімназія», які виконали літературну композицію за віршиками з книжечки «Бузиновий цар».

Приз глядацьких симпатій отримав Костя Жижа, учасник Зразкового лялькового театру «Фантазія» ЦПО «Соняшник»(керівник Катерина Громадська), вихованець садочка «Орлятко». У свої 5 років він, як справжній артист, порадував виконанням вірша «Буває часом сліпну від краси».

У віковій категорії «Учні 5−8 класів» перше місце посіла Вікторія Малюк, учениця ОЗО «Шкарівський академічний ліцей», вихованка театрального гуртка «Дебют» (керівник Тетяна Яковенко), яка проникливо виконала літературну композицію «Буває мить якогось потрясіння…» за віршами Ліни Костенко .

Друге місце розділили Поліна Лотоцька і Анна Прилуцька, вихованці студії «Пролог» у ЦПО «Соняшник» (керівник Тетяна Яковенко), виконавши літературно-музичну композицію «Ставить осінь на землю свою золоту жирандоль» та Маргаріта Пістоляк, вихованка театрального гуртка «Дебют» за гарне виконання вірша «Пісенька з варіаціями».

Третє місце здобув театральний гурток «Калейдоскоп» КЗ Центр позашкільної освіти Тетіївської міської ради за літературну композицію «Твоя поетеса була українкою». Діти свідомо та щиро читали поезію Ліни Костенко. Також третє місце отримала Вікторія Янова, вихованка Зразкового художнього колективу «Ляльковий театр «Фантазія» ЦПО «Соняшник» (керівник Катерина Громадська) за артистичне виконання вірша «Доля».
    Серед найчисельнішої категорії « Учні 9–11 класів», перше місце виборола Валентина Кашуба, учасниця Зразкового лялькового театру «Фантазія» ЦПО «Соняшник», яка майстерно виконала вірш «Коректна ода ворогам» (керівник Катерина Громадська).

Друге місце здобули Анна Панько, учениця БНВО «Перша Білоцерківська гімназія» та Нейтон Афтанакі, учень «Міцва-613», вихованці студії «Пролог» (керівник Тетяна Яковенко). Їхні відеовиступи показали справжню професійність, майстерність та артистизм виконавців.

Третє місце виборола Маргарита Гудима, учениця Білоцерківської гімназії №2 за виконання вірша «І все на світі треба пережити».

Так як у категорії «Студенти та творча молодь» учасників було небагато, журі вирішило визначити лише одного переможця у цій номінації. Отже, перше місце отримала Єлизавета Терещенко, студентка ТЕФК БНАУ, за композицію «І все на світі треба пережити».

Володаркою Гран-прі стала учениця БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК» Вікторія Діхтяренко, яка дуже емоційно і артистично прочитала поезію «Егоїстка».

Усі переможці отримають дипломи і призи від відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради після закінчення карантинних обмежень.

Щиро дякуємо усім декламаторам та їхнім керівникам-наставникам за участь у конкурсі. Бажаємо здоров’я, успіхів у навчанні та творчого злету.

До нових зустрічей у бібліотеці.

Тетяна Кириленко