• Батько українського театру

Батько українського театру Батько українського театру Батько українського театру

Наша українська земля щедра на різні таланти. Особливо прославився рід Тобілевичів.

Працівники бібліотеки-філії №6запросили членкинь клубу «Фітовітальня» на бібліофуршет «Батько українського театру». Учасниці заходу поринули у світ драматургії видатного діяча українського театру – Івана Карповича Тобілевича.

Віршем М.Рильського «Три брати», бібліотекарі познайомили присутніхз родиною Тобілевичів, які зробили для українського театру надзвичайно багато: це три брати – Іван Тобілевич (Іван Карпенко-Карий), Микола (Садовський), Панас (Саксаганський):

«Колись, на славу Україні,

Зродила мати трьох синів…».

Ім’я І. Карпенка-Карого стоїть у першому ряду корифеїв українського дореволюційного театру. Активний громадсько-культурний діяч, талановитий організатор театральної справи, він був найвидатнішим українським драматургом, віддавши народу понад сорок років своєї творчої діяльності. Все життя драматург товаришував з Марком Кропивницьким. Вони разом були на чиновницькій службі, пізніше разом організували драматичний гурток і створили театр корифеїв. Карпенка-Карого називали батьком української комедії. За висловом Івана Франка, його також називають одним із батьків українського театру.

Захоплення присутніх викликав перегляд фільму-спектаклю «Максим Боруля» Київського державного українського драматичного театру ім.І.Франка за однойменною п’єсою Івана Карпенка-Карого, знятий у1953 роціна Київській кіностудії художніх фільмів режисером спектаклю Гнатом Юрою та режисеромфільму Олексієм Швачко.

Присутнім також було презентовано твори І.Карпенка-Карого, які є у фонді бібліотеки. Учасники заходу виявили бажання взяти твори письменника для подальшого ознайомлення вдома.

Затишну атмосферу в читальній залі створювало невимушене спілкування за філіжанкою ароматного чаю.

Надія Гаврилова.