День вигнання нацистських окупантів з території України

28 жовтня відзначається День вигнання нацистських окупантів з території України під час Другої світової Війни.

В смт Терезине проживало більше ста фронтовиків, дев’ять з яких удостоєні орденів Слави та багатьох інших нагород. При звільненні Києва і,зокрема, Білоцерківщини відзначились розвідник Гордій Заєць, Геннадій Любченко. У взятті Берліна брали участь Леонід Лєбєдєв, Дмитро Плотніцький, Антон Гаєвський, Олександр Мокренко. Ось лише один витяг з Наказу про нагородження Орденом Червоної Зірки: «Самохідна установка, якою командував О. Мокренко знищила: два німецькі танки типу «Пантера», вісім гармат,три мінометні батареї, десять кулеметних засідок, спалила десять автомашин і знищила до дев’яноста гітлерівців».

Українськими дорогами війни пройшли партизани: Василь Луфиренко і Людвіг Толокевич танкіст − Іван Гончаренко, артилеристи: Петро Білик і Федір Висіцький, санінструктор Ганна Жарко-Наливайко на рахунку якої десятки врятованих життів, серед її нагород орден Червоної зірки.

В терезинській бібліотеці зібрано документальні матеріали про бойовий шлях мешканців селища. При звільненні смт Терезине загинуло 117 бійців, а під час військових дій− 38 односельців. Вічнаїм слава…

Український народ зробив величезний внесок у перемогу.
    Працівники терезинського старостату, бібліотеки, будинку культури та мешканці селища вшанували воїнів покладанням квітів до стели пам’яті та могили невідомого солдата.

В бібліотеці організовано книжкову виставку «Їхній подвиг і славу навіки збережемо».

Схиляючи голови перед пам’яттю загиблих, віддаємо шану та висловлюємо вдячність за мирне небо воїнам. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни та мужньо захищав від загарбників свою Батьківщину.

Олена Бойкова.