• День Української Державності: шлях крізь віки

    День Української Державності: шлях крізь віки День Української Державності: шлях крізь віки День Української Державності: шлях крізь віки День Української Державності: шлях крізь віки

    Історія України − це не лише хроніка подій, дат і фактів. Це, насамперед, героїчна історія боротьби українського народу за право бути господарем на власній землі, творити свою культуру, захищати мову, відстоювати незалежність. Саме цій непростій, але величній дорозі присвячене державне свято – День Української Державності, яке ми відзначаємо 15 липня, у день Хрещення Київської Русі.

    Це свято глибоко символічне, адже своїм корінням воно сягає часів заснування Києва − столиці, що стала серцем середньовічної Русі та осередком державного і духовного життя за правління князя Володимира Великого. Саме він у 988 році здійснив доленосний крок − прийняв християнство, що стало цивілізаційним вибором України і дало могутній поштовх розвитку культури, освіти та писемності.

    З нагоди Дня Державності у бібліотеці-філії №6 було проведено годину державності «Українська державність: етапи становлення». Під час заходу діти дізнались, що точкою відліку української державності вважається друга половина ІХ століття, а сама назва «Україна» вперше з’являється в літописі у 1187 році.

    З розповіді бібліотекарки читачі дізналися про ключові віхи української історії – від Русі і козацької доби до визвольних змагань ХХ століття й сьогодення. Яскравим доповненням стала демонстрація пізнавального відео «Історія України за 15 хвилин», яке захопило увагу юних слухачів.

    Щоб закріпити нові знання, бібліотекарки провели вікторину «Є така держава – Україна», під час якої діти перевірили, наскільки добре вони знають історію Батьківщини.

    Присутнім було презентовано книжкову виставку «Православна моя Україна» Книги якої знайомлять із славетним і тернистим шляхом становлення української держави.

    Сьогодні, у час жорстоких випробувань, коли українці знову виборюють право на незалежне існування зі зброєю в руках, День Державності набуває особливого змісту. Ми усвідомлюємо, що ядром нашої державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава − це не лише інституції, а насамперед запорука цілісного існування нації, гарантія її свободи та розвитку.

    Цей день − не просто урочиста дата. Це нагадування кожному з нас: бути українцем означає пам’ятати своє минуле, цінувати теперішнє і боротися за майбутнє.

     

    Надія Гаврилова.



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше