• Великодні цукеркові зайчики в поєднанні з поетичним словом Тетяни Строкач

Великдень – свято, яке чекають з особливим нетерпінням. До нього потрібно заздалегідь підготуватися: власноруч створити унікальне диво, яке нестиме тепло ваших рук та притягуватиме злагоду у вашу родину протягом року.

З метою популяризації звичаїв та традицій українського народу, у бібліотеці-філії №6 продовжує свою роботу Великодня майстерня, де діти мають можливість власноруч зробити сувеніри для святкового кошика.

Весняний дощ не зашкодив роботі в майстерні, а лише змінив місце проведення заходу. Працівниці книгозбірні здійснили бібліодесант у 3-Б клас Білоцерківської початкової школи №23 (класовод Ірина Дударєва) та провели майстер-клас з виготовлення Великоднього зайчика із лляної тканини.

Проводила майстер-клас дитяча поетка, майстриня – Тетяна Строкач. Вона розповіла третьокласникам про те, що Великодній кролик є символ Пасхи у християн західного обряду та про те, що у православній церкві цей милий атрибут поки ще тільки набирає популярності, але діти з радістю створюють Великодніх кроликів і зайчиків своїми руками.

Щоб Великоднє свято було незабутнім та стильним, пані Тетяна запросила дітей поринути у творчість і зробити своїми руками символ свята – кролика.

Разом з Тетяною Тезіславівною малеча розвивала творчу уяву та естетичний смак. Умілі ручки дітей, вчасна підказка та допомога досвідченої майстрині – усе це дало плідний результат праці: з’явилися привабливі зайчики, які так вдало відобразила поетка у своєму вірші «Сонячні зайчики». Зайчики зроблені так, що в них можна покласти Великоднє яєчко, натомість діти поклали цукерки, які отримали за старанність від бібліотекарок. Вироби відразу отримала назву «Цукеркові зайчики».

Безсумнівно, милий весняний Великодній зайчик, виконаний з лляної тканини прикрасить свято і підніме настрій всій родині!

Родзинкою заходу стало знайомство дітей з творчістю поетки. Пані Тетяна читала свої поетичні твори «Котилася писанка», «Писанка», «Передам я пасочку для солдат», надруковані в журналах «Малюк Котя», «Пізнайко», «Колобочок».

Учасники заходу також прослухали нову казочку авторки «Як ниточки Перемогу здобували». А ще, малеча з цікавістю роздивлялась вироби майстрині – ляльки-мотанки з Великодніми кошиками, які доповнювали поличку творчого доробку поетки Тетяни Строкач.

Дякуємо майстрині за співпрацю та талант, який вона дарує дітям.

Надія Гаврилова.